Як діє Фіналгон®?
Біль у м'язах та суглобах – це подразник, що постійно нагадує про себе. Він обмежує рухову активність, знижує працездатність, впливає на емоційний стан, заважає звичним планам та повсякденному життю.
Препарат Фіналгон® проявляє декілька ефектів в місці нанесення:
Навіть невеликі кількості мазі обумовлюють помітний зігріваючий ефект, який починається через кілька хвилин після втирання мазі і досягає максимуму протягом 20 - 30 хвилин. Безпека та ефективність препарату Фіналгон® у дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені,1 тому не рекомендується використовувати препарат дітям віком до 18 років без попередньої консультації з лікарем.
Зменшує больові відчуття1
Має судинорозширювальну дію1
Активізує обмін речовин у тканинах1
Розслаблює м'язи та збільшує їх еластичність
Викликає інтенсивне довготривале відчуття тепла1
Що таке нонівамід та нікобоксил?
Нонівамід та нікобоксил – це речовини, які розширюють судини шкіри, посилюють місцевий кровообіг та викликають тривале відчуття тепла1.
Нонівамід
Нікобоксил
Нонівамід – це хімічно синтезований аналог капсаїцину – «пекучої» речовини перцю. При регулярному нанесенні на шкіру, він проявляє дві важливі властивості1:
Знеболення. Нонівамід призводить до поступового зменшення кількості субстанції Р (особливої речовини, що подразнює больові рецептори) у нервових волокнах – отже, послаблює проведення больових імпульсів у нервовій системі1.

Зігрівання.
Нонівамід розширює прилеглі до шкіри кровоносні судини, що супроводжується інтенсивним довготривалим відчуттям тепла1.
Нікобоксил – це похідна нікотинової кислоти, що має сильний судинорозширювальний ефект. Вона діє швидше та інтенсивніше, ніж нонівамід. Завдяки чому досягається дія Фіналгон® з перших хвилин після нанесення.1

Нонівамід та нікобоксил взаємодоповнюють одне одного та добре проникають через шкіру, що пришвидшує настання лікувального ефекту після застосування.1
Як довго можна застосовувати Фіналгон®?
Максимальна рекомендована разова доза – одна смужка мазі довжиною 1 см на ділянку шкіри розміром з долоню.1
Максимальна добова кількість застосування не повинна перевищувати 3 нанесення.1
На початку лікування препаратом мазь слід наносити у кількості, яка не перевищує приблизного розміру горошини (смужка 1/2 см), на ділянку шкіри розміром з долоню.1
При появі сильних больових відчуттів, пухирів або пошкодженні шкіри застосування мазі слід припинити1.
видавити на аплікатор смужку мазі завдовжки не більше, ніж 0,5 см (розмір горошини)
втерти в ділянку шкіри площею не більше долоні
ефект починається через кілька хвилин після втирання мазі і досягає максимуму протягом 20 - 30 хвилин
Протипоказання та можливі побічні ефекти наведені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.
Серед побічної реакції можуть спостерігатись відчуття печіння шкіри, еритема, свербіння. Менш частіше – висипання, відчуття жару1.

Також бувають побічні ефекти:
Анафілактичні реакції, гіперчутливість, кашель, порушення дихання, пухирі, набряк обличчя, кропив'янка.1

Безпека та ефективність препарату Фіналгон® у дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені,1 тому не рекомендується використовувати препарат дітям віком до 18 років без попередньої консультації з лікарем.
Чи має Фіналгон® побічні ефекти?
Більш детально з побічними ефектами та особливостями застосувння мазі пропонуємо ознайомитися в інструкції із застосування.
1.Інструкція для медичного застосування препарату Фіналгон®, мазь. РП UA/1909/01/01. Наказ МОЗ України №2109 від 17.10.2019.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням лікарського засобу проконсультуйтеся з лікарем та обов'язково ознайомтеся з інструкцією. Зберігати в недоступному для дітей місці. Протипоказання та можливі побічні ефекти наведені в інструкції для медичного застосування лікарського засобу. Безпека та ефективність препарату Фіналгон® у дітей та підлітків (віком до 18 років) не встановлені.1
MAT-UA-2101045 – 1.0 – 07/2021